Документи до школи
Документи, які потрібні для зарахування дитини до першого класу:
заява батьків
ксерокопія свідоцтва про народження дитини
медичний зошит
Документи, які потрібні для переводу дитини до іншої школи (наприклад, у зв'язку із переїздом):
заява батьків
довідка навчального закладу, де буде навчатись дитина
Пам’ятка для батьків першокласника
· Підтримуйте в дитини її бажання стати школярем. Ваше серйозне ставлення до шкільних проблем, досягнень, а можливо, й ускладнень допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового становища та діяльності.
· Обговоріть із дитиною ті правила й норми, з якими вона зустрінеться у школі. Огрунтуйте їх необхідність.
· Дитина має право на помилку. Кожна людина навчається, в неї може щось не виходити, – це правомірно.
· Складіть разом із дитиною режим дня, стежте за його виконанням.
· Не пропускайте труднощів, які виникають на початку навчання. Якщо, наприклад, у дитини логопедичні проблеми, починайте їх розв’язувати на першому році навчання.
· Підтримуйте першокласника в його бажанні досягти успіху. У кожній діяльності обов’язково знайдіть, за що його можна похвалити. Пам’ятайте, що емоційна підтримка і похвала можуть помітно підвищити інтелектуальні досягнення людини.
· Якщо вас щось тривожить у поведінці дитини, не соромтесь звернутись до шкільного психолога.
· У зв’язку із соціальною позицією школяра в житті вашої дитини з’явилась авторитетніша людина, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думки першокласника про свого педагога.
· Навчання – це нелегка й відповідальна праця. Школа суттєво змінює життя дитини, але це не повинно впливати на різнобічний дитячий світ. У першокласника має залишатись достатньо часу на розваги та ігри.
СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ
МІНІСТЕРСТВ ДО БАТЬКІВ
Міністерство надзвичайних ситуацій, Державна інспекція техногенної безпеки та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вкрай стурбовані зростанням загибелі та травмування дітей. Лише за січень 2012 року загинуло 13 (+85%) та травмовано 16 (+33%) дітей.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.
ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ
За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.
Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
Навчальний рік скорочено
У зв'язку з проведенням фінальної частини чемпiонату Європи 2012 року з футболу, Miністерство освіти i науки, молодi та спорту остаточно визначилися з календарним планом закiнчення 2011-2012 навчального року та проведенням державної пiдсумкової атестації й зовнiшнього незалежного оцiнювання. Згiдно міністерського наказу останнiй дзвоник пролунає для дев'ятикласникiв - 14 травня, одинадцятикласникiв - 3, а для решти учнiв - традиційно 25 травня. .
Через коригування строків навчального процесу, учням четвертих класiв доведеться здавати державну пiдсумкову атестацiю з 11 по 20 травня iз укратнської мови та читання, математики.
Учнi 9-х класiв будуть атестуватися з 15 по 30 травня з п'яти предметiв: української мови, математики, географiї, бiологiї, а також іноземної мови чи iншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу. В школах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметiв, таким може стати той, що вивчається поглиблено.
Випускникам державну пiдсумкову атестацiю призначили на 4-11 травня з трьох предметiв у письмовiй формi: з української мови (переказ в обов'язковому порядку), з історії або математики (для учнiв закладiв унiверсального профiлю чи профiльного предмету) та iз предмета, обраного учнем. А омрiяний документ про закiнчення навчального закладу випускники отримають 12-13 травня, а дев'ятикласники 31 травня - 1 червня на урочистих зборах.
Далi на охочих вступити до вищого навчального закладу чекає зовнішнє незалежне оцiнювання, яке почнеться з 15 травня i триватиме до 7 червня.
Для того , щоб взяти участь в ЗНО, випускникам необхiдно поспiшити зареєструватися до 20 лютого.
Зовнішнє незалежне оцiнювання стартує 15 травня з випробовування на знання з хімії. 17 та 19 числа проведуть тестування з російської мови та географiї вiдповiдно, а 21 i 22 - з математики у двi сесії, 24 травня абiтурєнти складатимуть тест з всесвітньої історії, а 26 - з iноземних мов (англійської, нiмецької, французької, іспанської).
Обов'язкове тестування з української мови i лiтератури проведуть впродовж двох днів - 28-29 травня. Також у двi сесії з 31 травня та 1 червня буде ЗНО з історії України. А завершуватимуть основну сесiю незалежного оцiнювання фiзика та біологiя - 5 та 7 червня.
Хто успiшно пройде ЗНО, може подавати документи до приймальних комiсiй вищих навчальних закладiв з 2 липня поточного року.
О.БАРАНЧУК,
заступник начальника
відділу освіти райдержадміністрації.
1.Мої ручки ще маленькі - не очікуйте від мене досконалостей, коли я стелю ліжко, малюю, або граюся. Мої ніжки теж маленькі - прошу не спішіть, щоб я міг іти з Вами в ногу.
2.У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у Ваших. Дозвольте мені пізнавати його безпечно, але не обмежуйте мене занадто.
3.Домашні завдання ніколи не кінчаються, але я буду маленьким протягом дуже малого проміжку часу. Прошу, постійно і охоче присвоюйте мені декілька хвилин, щоб пояснити явища цього чудового світу.
4.Мої почуття ще недозрілі - прошу, будьте чутливіші до моїх потреб. Не нарікайте на мене цілий день. (Вам теж не подобається, коли хтось буркоче без кінця). Ставтеся до мене так, як би Ви хотіли, щоб ставилися до Вас.
5.Моє життя - це Божий дар. Бережіть мене згідно з Божим наказом. Оцінюйте мої вчинки справедливо. Дисципліну спирайте на любові, додаючи відповідні вказівки та взірці для життя.
6.Щоб розвиватися, мені потрібне Ваше заохочення, а не натиск. Лагідно критикуйте і оцінюйте, але не мене, а мої вчинки.
7.Прошу, дайте мені змогу вирішувати за самого себе. Дозволяйте робити помилки, щоб я на них вчився. Тоді я зможу самостійно приймати рішення в самостійному житті.
8.Не робіть все за мене, бо тоді я росту переконаний в своїй неспроможності виконувати завдання, згідно з Вашими очікуваннями.
9.Не бійтеся залишити мене на деякий час під чужою опікою. Діти потребують відключитися від батьків, як і батьки від дітей. Крім цього, це чудовий спосіб дати змогу мені зрозуміти, як я за Вами скучатиму.
10.Прошу, будьте мені добрим прикладом християнина. Дозвольте мені разом з Вами пізнавати добро і вчитися на Вашому прикладі.
Не ображайте те, що стало дорогим для вашої дитини
Пам'ятка для батьків з трудового виховання учнів1. Щодня привчайте своїх дочок та синів до праці. Підберіть їм посильні трудові доручення і терпляче домагайтесь їх виконання.
2. Радійте успіхам дитини, заохочуйте її трудові починання. Нехай не дратують вас невдачі. Навчіть дитину, як треба робити правильно.
3. Ніколи не карайте дітей працею.
4. Виховуйте у них працелюбність і повагу до праці інших особистим прикладом.
5. Не залишайте поза увагою розповідь сина чи доньки про шкільні справи. Вислухайте їх до кінця.
6. Сприяйте участі дитини у трудових справах, які проводяться в класі та школі.
7. Намагайтесь самі надавати класу посильну допомогу.
Мудрі поради
- На прикладах, взятих із життя, демонструйте дітям зразки чесного виконання обов'язку перед сім'єю.
- Виділіть школяреві постійне робоче місце.
- Привчайте учня до охайності, дбайливого ставлення до навчальних посібників.
- Щоденно цікавтесь успіхами своєї дитини у школі.
- Радійте успіхам малюка, допомагайте йому.
- Намагайтесь вислухати дитину до кінця.
- Організовуйте дозвілля дитини, привчайте слухати музику, читати художню літературу.
- Систематично привчайте дитину до праці.
На виконання п.6.2 та п. 6.3 рішення обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу №2 від 20 грудня 2011 року «Щодо стану профілактики та своєчасного виявлення туберкульозу серед декретованих контингентів дошкільних та шкільних закладів», з метою проведення просвітницької роботи серед дітей різних вікових груп Хмельницький обласний Центр здоров’я надає інформаційний матеріал «Що потрібно знати про туберкульоз» (додатки на 5 аркушах).